Sport   »   Piłka nożna   »   AS Roma pokonała gwiazdy ligi MLS

AS Roma pokonała gwiazdy ligi MLS

2013.08.01//  P. Rączka
W towarzyskim meczu jaki został rozegrany w Kansas City, piłkarze AS Romy pokonali 3:1 gwiazdy Major League Soccer. Było to 11 spotkanie w historii, w którym najlepsi zawodnicy amerykańskiej ligi wystąpili przeciwko jednej z czołowych drużyn w Europie. W ekipie gospodarzy wystąpili tacy zawodnicy jak m.in Thierry Henry z New York Red Bulls oraz Marco Di Vaio z Montreal Impact. Zespół z Serie A również nie oszczędzał swoich najlepszych zawodników.
Wynik spotkania otworzył w 4. minucie Kevin Strootman. W drugiej połowie rezultat podwyższył Alessandro Florenzi, a trzecią bramką dla Rzymian strzelił Junior Tallo. Honorowe trafienie dla Gwiazd MLS zaliczył Omar Gonzalez, najwyżej skacząc po wrzutce z rzutu wolnego. Najlepszym zawodnikiem na boisku był Francesco Totti, który znakomicie dyrygował grą swoich kolegów.