Tenis

2014.04.23//  M. Mikołajczyk
Tagi:
Trwa fatalna passa Jerzego Janowicza. Polak w dalszym ciągu nie może przerwać serii przegranych meczów i z kolejnym turniejem ATP pożegnał się we wczesnej fazie rywalizacji. Łodzianin w drugiej rundzie imprezy na korcie ziemnym w Barcelonie został pokonany przez Juergena Melzera.

„Jurek” nie może się przełamać. Nasz reprezentant na zawodowych kortach nie wygrał od lutego ani razu. Tym razem najmocniejszy z biało-czerwonych singlista musiał uznać wyższość powracającego po kontuzji barku Melzera. Rozstawiony z numerem siódmym Janowicz przegrał partię otwarcia 6:4, a w następnym secie powrócił ze stanu 3:5 do 6:6 i o losach drugiej odsłony spotkania zdecydował tie-break. W dogrywce półfinalista zeszłorocznego Wimbledonu nie miał już nic do powiedzenia i zdołał uciułać jedynie honorowy punkt.
Jerzy Janowicz

W innych spotkaniach Rafael Nadal zgodnie z planem odprawił z kwitkiem Alberto Ramosa, Nicolas Almagro uporał się ze Słowakiem Klizanem, a Fernando Verdasco wyeliminował z turnieju De Sheppera. Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło za to w pojedynku Davida Ferrera z reprezentującym Rosję Gabaszwilim – w tym starciu „górą” był ten drugi, który w cuglach poradził sobie z murowanym faworytem.