Sport   »   Tenis   »   ATP Barcelona: Kubot i Marach awansowali do półfinału

Tenis

ATP Barcelona: Kubot i Marach awansowali do półfinału

2011.04.22//  J. Knop
Łukasz Kubot i Oliver Marach zwyciężyli w pojedynku Hiszpanami - Pablo Andujarem i Danielem Gimeno w wymiarze 2:6, 6:3, 10-3. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek ćwierćfinału turnieju ATP World Tour w Barcelonie. Przypomnijmy, że pula nagród zawodów opiewa na 1,55 mln euro.

W pierwszym secie Kubot i Marach zagrali dość przeciętnie. Polsko – austriacki debel nie potrafił przeciwstawić się lepiej dysponowanym rywalom. Obu zawodnikom w kluczowych zagraniach brakowało zimnej krwi. Andujar i Gimeno wykazywali się większą skutecznością i spokojem.
Łukasz Kubot i Oliver Marach
Łukasz Kubot i Oliver Marach Łukasz Kubot i Oliver Marach

Drugi set przyniósł znaczną odmianę w stylu gry polsko – austriackiej pary. Kubot i Marach odzyskali skuteczność i koncentrację, która doprowadziła ich do triumfu w poprzednich spotkaniach. Hiszpanie zaś, nie prezentowali się już tak dobrze jak w poprzedniej odsłonie i tym samym oddali rywalom zwycięstwo w tym secie.

Podbudowani skuteczną grą Kubot i Marach zdali sobie sprawę z tego, iż mają ogromne szanse na wygraną owej rywalizacji. W tie – break’u polsko – austriacki debel wykazał się większą determinacją i odpornością psychiczną od Hiszpanów. Taka postawa pozwoliła tenisistom zapisać wygraną w spotkaniu na swoje konto. W kolejnej fazie rozgrywek na ich drodze staną amerykańscy bracia - Bob i Mike Bryano’wie.