Sport   »   Tenis   »   ATP Bazylea: Federer triumfatorem turnieju

ATP Bazylea: Federer triumfatorem turnieju

2010.11.07//  J. Knop
Roger Federer został zwycięzcą turnieju ATP, który rozgrywany był na kortach w Bazylei. Szwajcar pokonał w finale Serba – Novaka Djokovicia w wymiarze 6:4, 3:6, 6:1. Przypomnijmy, że pula nagród zawodów wynosiła 1,225 mln euro.

Tym samym szwajcarski tenisista odniósł dwunaste zwycięstwo nad Djokoviciem. Serb zdołał pokonać Federera zaledwie sześciokrotnie. Dzięki dzisiejszemu triumfowi Roger Federer przesunął się na czwartą pozycję w klasyfikacji wszech czasów. Szwajcar sięgnął już po sześćdziesiąty piąty tytuł w zawodowej karierze.
Roger Federer Roger Federer

Djokovic zaś, miał okazję wzbogacić swój dorobek o dziewiętnasty tytuł. Nie zdołał jednak pokonać bardziej doświadczonego przeciwnika. W pierwszych dwóch setach Serb starał się dotrzymywać kroku Federerowi, później nie było już praktycznie ku temu okazji. Szwajcar w ostatnim secie zaprezentował kunszt swoich umiejętności. Tym samym udowodnił, że w dalszym ciągu stara się o powrót na fotel lidera rankingu ATP.