Sport   »   Tenis   »   ATP Cincinnati: Cenne zwycięstwo Jerzego Janowicza!

ATP Cincinnati: Cenne zwycięstwo Jerzego Janowicza!

2014.08.13//  M. Mikołajczyk
Jerzy Janowicz zameldował się w trzeciej rundzie mocno obsadzonego turnieju ATP w Cincinnati. Polak niespodziewanie pokonał w środę rozstawionego z numerem siódmym Grigora Dimitrowa.

Cały mecz miał dość zaskakujący przebieg. W pierwszym secie obaj zawodnicy bardzo długo utrzymywali swoje podanie i przy stanie 4:4 jedynego breaka w partii otwarcia zdobył „Jurek”, który potem przy własnym serwisie dopełnił formalności.
Jerzy Janowicz

Za odrabianie strat natychmiast wziął się faworyzowany Bułgar. Narzeczony Marii Szarapowej zaczął seryjnie wygrywać gemy, wychodząc na prowadzenie 5 do 1. Skazywany na pożarcie Janowicz nie chciał się poddawać, ale ostatecznie z wynikiem 6:3 Dimitrow wyrównał stan pojedynku.

Gdy wydawało się, że tenisista z Bałkanów pójdzie za ciosem, decydującą odsłonę spotkania od mocnego uderzenia rozpoczął Polak. Półfinalista zeszłorocznego Wimbledonu szybko pokusił się o przełamanie i do samego końca nie roztrwonił wywalczonej przewagi. Spotkanie trwało godzinę i 49 minut.

Łodzianin ma powody do radości, bo po raz pierwszy w tym sezonie odprawił z kwitkiem rywala z czołówki rankingu ATP. Biało–czerwony w dalszej fazie turnieju zmierzy się z Jamesem Wardem lub Julienem Benneteau.

Wynik meczu: Jerzy Janowicz 6:4, 3:6, 6:3 Grigor Dimitrow.