Tenis

ATP Cincinnati: Roger Federer pokonał w finale Novaka Djokovicia

2012.08.19//  P. Rączka
Roger Federer pokonał 6:0, 7:6 (9-7). Novaka Djokovicia w finale turnieju tenisowego ATP Masters 1000 w Cincinnati, gdzie pula nagród wynosiła 2,8 mln dol. Szwajcar odniósł swoje 76. zwycięstwo w karierze, a 21. w imprezie Masters. Sukces ten oznacza dla niego to, że w Erze Open po raz szósty będzie rozstawiony z numerem 1 podczas US Open, co zapewne na bardzo długo wpisze się w karty historii.

- Wiele zawdzięczam widowni. Miło ponownie być w takim miejscu. Wielkie brawa należą się Novakowi za świetny występ. To był dla mnie kolejny niesamowity tydzień. Dla mnie to jest wyjątkowe, magiczne lato i dobrze mnie nastraja przed grą w US Open - powiedział triumfator, który do zwycięstwa potrzebował 80 minut.

Co ciekawe, pierwszy seta trwał zaledwie 20 minut. Serb zdobył w nim tylko 10 punktów, natomiast Federer 25. W drugiej odsłonie żaden z tenisistów nie przegrał swojego podania, a losy seta i jak się okazało także meczu rozstrzygnął tie-break.