Sport   »   Tenis   »   ATP Hamburg: Jerzy Janowicz pokonał Robina Haase'a

ATP Hamburg: Jerzy Janowicz pokonał Robina Haase'a

2013.07.17//  P. Rączka
Jerzy Janowicz pokonał 6:4, 3:6, 7:6(4) Robina Haase'a i awansował do trzeciej rundy turnieju ATP w Hamburgu, w którym pula nagród wynosi 1,102 mln euro. Kolejnym rywalem Polaka będzie Fernando Verdasco, rozstawiony z numerem 14. W pierwszym secie obaj tenisiści nie stracili swojego podania do stanu 4:4. Przy tym wyniku "Jerzyk" zdołał odebrać podanie Holendra, a po chwili własnym serwisem zakończył pierwszą odsłonę.

Druga partia wyglądała podobnie, tyle tylko, że tym razem to Haase zdołał przełamać Janowicza, doprowadzając tym samym do wyrównania w meczu. W trzecim secie Polak prowadził już 4:1, ale pomimo wysokiej przewagi pozwolił przeciwnikowi doprowadzić do wyrównania, co ostatecznie skończyło się tie-breakiem. W nim po zaciętej walce lepszy okazał się nasz tenisista.