Sport   »   Tenis   »   ATP Indian Wells: Djokovic triumfatorem turnieju

ATP Indian Wells: Djokovic triumfatorem turnieju

2011.03.21//  J. Knop
Novak Djokovic został zwycięzcą turnieju ATP, który odbywał się w Indian Wells. Serb pokonał w finale Rafaela Nadala w wymiarze 4:6, 6:3, 6:2. Przypomnijmy, że pula nagród zawodów opiewała na 3,645 mln dolarów.

Djokovic od początku rozgrywek imponował wysoką formą. W drodze do finału odprawił z kwitkiem m.in. Roger’a Federer’a,
a w decydującej potyczce rozprawił się z liderem światowego rankingu tenisistów. W związku z tak dobrą postawą Serb awansuje na drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji ATP. Tym samym Djokovic zajmie miejsce Federer’a.
Novak Djoković
Novak Djoković Novak Djoković

To dopiero początek zmagań. Zostało jeszcze wiele spotkań, w których będę musiał udowodnić moją wysoką formę. Na obecną chwilę nie chcę popadać w samozachwyt. Teraz muszę skupić się na kolejnym turnieju, który odbędzie się w Miami” – obwieścił Serb.