Tenis

ATP Metz: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski z mistrzowskim tytułem

2014.09.21//  M. Mikołajczyk
Ten tydzień nie był udany dla Agnieszki Radwańskiej. Znacznie lepiej od „Isi” w minionych dniach spisywali się na zawodowych kortach Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Nasz najlepszy debel wygrał w niedzielę turniej rangi ATP World Tour 250.

Biało-czerwoni w finale imprezy w Metz pokonali Chorwata Marina Draganję oraz Fina Henriego Kontinena, a o ich sukcesie zadecydował super tie-break, w którym Polacy triumfowali 10:8. To 15. wspólny mistrzowski tytuł dla „Frytka” i „Matki” – poprzedni zdobyli w 2013 roku w niemieckim Hamburgu. Nasi rodacy dzięki wiktorii otrzymali czek do podziału na kwotę 23,500 euro.
Marcin  Matkowski i Mariusz Fyrstenberg

W turnieju gry pojedynczej równych nie miał sobie za to David Goffin. Belg na twardej nawierzchni we francuskim Metz ograł 6:4, 6:3 Portugalczyka Joao Sousę, ani razu nie dając się przełamać. Jego niedzielny rywal w poprzedniej rundzie wyrzucił za burtę Gaela Monfilsa, pogromcę Michała Przysiężnego i Jerzego Janowicza.

Wynik finału debla: Mariusz/Fyrstenberg/Marcin Matkowski 6:7(3), 6:3, 10:8 Marin Draganja/Henri Kontinen.

Źródło: inf. własna