2014.04.19//  M. Mikołajczyk
Szwajcarski finał w Monte Carlo. W półfinałowych meczach turnieju ATP World Tour Masters 1000 zwycięstwa odnieśli Roger Federer oraz Stanislas Wawrinka. Ten pierwszy nadspodziewanie łatwo pokonał Novaka Djokovica, z kolei ten drugi odprawił z kwitkiem Davida Ferrera.

„Djoko” do spotkania z Federerem przystępował w roli wyraźnego faworyta, ale i z kontuzją nadgarstka, która okazała się być dla Serba poważną przeszkodą. Wicelider rankingu ATP podczas pojedynku widocznie walczył z bólem. I choć pierwszy set upłynął pod znakiem zaciętej rywalizacji, to w drugim tylu emocji już nie było. Tenisista z Bałkanów przegrał partię otwarcia 7:5, a w następnej ugrał zaledwie dwa gemy. Do finału awansował więc grający z tzw. „dziką kartą” Szwajcar, który wyrzucił za burtę obrońcę tytułu.
Stanislas Wawrinka
Roger Federer

Pochodzący z Bazylei Federer o zwycięstwo zagra ze swoim rodakiem, Stanislasem Wawrinka. Reprezentant Kraju Helwetów pokonał na monakijskiej mączce Ferrera. Hiszpan podczas pierwszego seta był wyraźnie bezradny przy doskonałych returnach „Stasia”. Niemoc pogromcy Rafaela Nadala doskonale obrazuje wynik. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego przegrał aż 1:6 i ze spuszczoną głową przystępował do kolejnej odsłony spotkania.

W drugiej partii Ferrer podniósł się z kolan i ani na krok nie ustępował Wawrince. Szwajcar i Hiszpan nieprzerwanie wygrywali swoje podania i konieczne było przeprowadzenie dogrywki. W tie-breaku lepszy okazał się rodak Federera, pokonując swojego przeciwnika 7-3, a w całym meczu 2:0.

Finał w Monte Carlo odbędzie się w niedzielę. Kto wygra, trudno przewidzieć. Jedno jest pewne – turniej w księstwie Monako będzie miał nowego mistrza.