Sport   »   Tenis   »   ATP Monte Carlo: Rafael Nadal w półfinale

Tenis

ATP Monte Carlo: Rafael Nadal w półfinale

2013.04.19//  P. Rączka
Rafael Nadal pokonał 6:2, 2:6, 6:4 Grigora Dimitrowa i awansował do półfinału turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo, gdzie pula nagród prawie 3 mln dolarów. Dla Hiszpana był to 45. zwycięstwo z rzędu na tej imprezie. Spotkanie z 17-letnim Bułgarem nie było łatwą przeprawą dla "Króla Mączki". Rywal nieprzypadkowo jest uznawany za najbardziej utalentowanego gracza młodego pokolenia. Dla 26-latka był to trzeci przegrany set w Monte Carlo od... pięciu lat.

Teraz Nadal zmierzy się z Jo-Wilfriedem Tsongą, który także z kłopotami awansował do półfinału, wygrywają 2:6, 6:3, 6:4 Wawrinką. W drugiej parze spotka się Fabio Fogninim z Novakiem Djokovicem - obaj pokonali swoich rywali w dwóch setach. W turnieju startował Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot, ale odpadli już w pierwszej rundzie.