Sport   »   Tenis   »   ATP Paryż: Jerzy Janowicz pokonał Andy`ego Murraya!

ATP Paryż: Jerzy Janowicz pokonał Andy`ego Murraya!

2012.11.01//  P. Rączka
Jerzy Janowicz pokonał 5:7. 7:6 (4), 6:2 Andy`ego Murraya i awansował do ćwierćfinału prestiżowego turnieju w Paryżu. Polak był w tym meczu skazany na pożarcie przez triumfatora ostatnich igrzysk olimpijskich w Londynie, jednak zdołał odnieść zaskakujące zwycięstwo - o które nie było łatwo. 69. tenisista świata przebijał się do tej imprezy przez kwalifikacje, a teraz pokonuje zawodników z topowej dwudziestki rankingu ATP.

W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się do stanu 5:5, wówczas Szkot przełamał "Jerzyka" i po chwili wygrał pierwszą odsłonę. W drugiej partii Polak musiał bronić piłki meczowej przy stanie 4:5 i 30:40 - udało się i jak można było się przekonać, dało to potężnego "kopa" naszemu tenisiście. Losy tego seta rozstrzygnął tie-break, a w nim Janowicz wygrał do czterech.

Najlepszy tenisista w naszym kraju w decydującym secie był nie do zatrzymania. Szybko objął prowadzenie 4:1 i po chwili mógł cieszyć się z największego sukcesu w karierze. Teraz jego rywalem będzie Juan Monaco lub Janko Tipsarević.