Sport   »   Tenis   »   ATP Paryż: Robin Soederling triumfatorem rozgrywek

ATP Paryż: Robin Soederling triumfatorem rozgrywek

2010.11.14//  J. Knop
Robin Soederling został zwycięzcą turnieju ATP, który odbywał się z Paryżu. Szwed w spotkaniu finałowym pokonał Francuza - Gaela Monfilsa w wymiarze 6:1, 7:6 (7-1). Dla dwudziestosześcioletniego zawodnika jest to pierwszy triumf w zawodach rangi ATP Masters 1000.

Dzięki zwycięstwu w Paryżu Soederling wzbogacił swoje konto o szósty tytuł w karierze. Jest to również drugie zwycięstwo szwedzkiego tenisisty w tym sezonie. Poprzednio sukces odniósł podczas rywalizacji w Rotterdamie. Poza tymi sukcesami okazał się także najlepszy w Lyonie w roku 2004 i 2008 oraz w Mediolanie w 2005 roku. Przed rokiem wygrał także turniej w Bastad.
Robin Soederling Robin Soederling

Triumfatorami rozgrywek w deblu okazali się Mahesh Bhupathi z Indii i Białorusin - Maks Mirnyj, którzy w finale rozprawili się z Markiem Knowlesem z Bahamów i Andym Ramem z Izraela w stosunku 7:5, 7:5.

W najbliższym czasie będziemy mogli podziwiać poczynania tenisistów w turnieju ATP World Tour Finals. Impreza odbędzie się w dniach 21 – 28 listopada w Londynie. Rywalizować tam będzie ośmiu najlepszych zawodników w singlu i osiem najlepszych debli. W rozgrywkach udział wezmą Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski oraz Łukasz Kubot i Austriak - Oliver Marach.