Sport   »   Tenis   »   ATP Pekin: Djoković pokonał w finale Nadala

ATP Pekin: Djoković pokonał w finale Nadala

2013.10.06//  P. Rączka
Novak Djoković pokonał 6:3, 6:4 Rafaela Nadala w finale turnieju Premier w Pekinie. Zwycięstwo Serba nie uratowało go jednak przed spadkiem z pozycji lidera w rankingu ATP, bowiem od poniedziałku to Hiszpan będzie nowym-starym liderem światowego rankingu. Obaj zawodnicy spotkali się po raz piąty w tym roku, a "Nole" odniósł drugie zwycięstwo. W całej historii pojedynków obu graczy, lepszy jest zawodnik z Majorki, który wygrał 22 z poprzednich 37 starć.

Serb od początku prezentował się lepiej, chcąc udowodnić rywalowi, że to on zasługuje na pozycję lidera i bardzo szybko będzie chciał ją odzyskać. W pierwszym secie zdecydowało jedno przełamanie o zwycięstwie Djokovica. Podobnie wyglądała druga partia, gdzie również wystarczyło jedno odebranie serwisu. Nadal wróci na pierwsze miejsce w rankingu ATP po prawie dwuletniej przerwie.