Sport   »   Tenis   »   ATP Rzym: Kubot odprawił Cuevasa

ATP Rzym: Kubot odprawił Cuevasa

2011.05.09//  J. Knop
Łukasz Kubot zwyciężył w pojedynku z Pablo Cuevas’em w wymiarze 7:6, 2:6, 6:2. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek pierwszej rundy turnieju ATP w Rzymie. Pula nagród zawodów opiewa na 2,75 mln euro.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Obaj zawodnicy walczyli zacięcie i nie mieli zamiaru oddać rywalowi inicjatywy. W pewnym momencie na tablicy wyników obserwowaliśmy remis w stosunku 6:6. W kluczowym gemie Kubot stanął jednak na wysokości zadania i gładko pokonał Urugwajczyka aż 7 – 1.
Łukasz Kubot
Łukasz Kubot Łukasz Kubot

W drugiej partii gra Kubota wyglądała nieco gorzej niż wcześniej. Słabość Polaka wykorzystał Cuevas, który podrażniony porażką w poprzednim secie konsekwentnie zdobywał punkty. Wysoka skuteczność pozwoliła Urugwajczykowi zapisać seta na swoje konto.

W trzecim secie Kubot nie dał jednak Cuevas’owi najmniejszych szans. Polak rozegrał perfekcyjną partię i błyskawicznie uzyskał przewagę nad Urugwajczykiem w wymiarze 5:1. Ostatecznie dwudziestoośmiolatek wygrał seta 6:2 i zakończył spotkanie zwycięsko. W kolejnej fazie zawodów na drodze Kubota stanie Serb - Novak Djokovic.