Sport   »   Tenis   »   ATP Stuttgart: Kubot wyeliminował Gimeno

ATP Stuttgart: Kubot wyeliminował Gimeno

2011.07.12//  J. Knop
Łukasz Kubot zwyciężył w pojedynku z Hiszpanem - Danielem Gimeno w wymiarze 7:6(2), 3:6, 6:2. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek pierwszej rundy turnieju ATP w Stuttgarcie. Pula nagród zawodów opiewa na 398,25 tysięcy euro.

Pierwszy set był niezwykle zacięty. Gimeno i Kubot grali pewnie i konsekwentnie zdobywali punkty. Taki przebieg gry spowodował, że o losach partii musiał przesądzić tie – break. W tej fazie rywalizacji lepszą skutecznością wykazał się Kubot, co pozwoliło mu zapisać seta na swoje konto.
Łukasz Kubot
Łukasz Kubot Łukasz Kubot

W drugiej partii Gimeno dość łatwo uzyskał prowadzenie w stosunku 4:1. Kubot prezentował się słabo i miał problem z dostosowaniem się do warunków postawionych przez Hiszpana. Polak nie zdołał jednak odebrać inicjatywy Gimeno, który wygrał seta i doprowadził do remisu w meczu.

Na początku trzeciego seta Kubot przejął inicjatywę i nie oddał jej już do końca. Dobra gra pozwoliła Polakowi wyjść na prowadzenie 5:2 i gładko odprawić Hiszpana. Gimeno czynił wszystko, by dorównać Kubotowi, lecz ten nie pozwolił mu rozwinąć skrzydeł. W kolejnej rundzie dwudziestoośmiolatek zmierzy się z Hiszpanem - Guillermo Garcią Lopezem.