ATP Szanghaj: Jerzy Janowicz ponownie słabszy od Andy'ego Murraya

2014.10.08//  M. Mikołajczyk
Jerzy Janowicz po raz czwarty w swojej karierze, a drugi w ciągu ośmiu dni musiał uznać wyższość Andy’ego Murraya. Polak przegrał w środę ze Szkotem mecz drugiej rundy mocno obsadzonego turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000, który rozgrywany jest w tym tygodniu w Szanghaju.

Tym razem pojedynek pomiędzy dwoma panami zakończył się w dwóch setach i trwał półtorej godziny. W partii otwarcia Polak i Brytyjczyk imponowali solidnym podaniem i wydawało się, że rozegranie tie-breaka jest nieuchronne. Tym czasem przy stanie 6:5 dla mistrza olimpijskiego z Londynu presji niespodziewanie nie wytrzymał nasz rodak, który przegrał dwie wymiany i dał się przełamać.
Jerzy Janowicz

W następnej i jak się szybko okazało ostatniej odsłonie spotkania zaciętej walki już nie było. Murray od początku kontrolował wydarzenia na korcie, oddając swojemu przeciwnikowi zaledwie dwa gemy. Łodzianin w połowie seta poprosił o przerwę medyczną ze względu na uraz prawej nogi.

Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie biało-czerwony po niezwykle wyrównanym boju pokonał Francuza Edouara Rogera-Vasselina. Janowicz za występ w Szanghaju otrzyma ponad 27 tysięcy dolarów, z kolei Murray w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Hiszpanem Davidem Ferrerem.