Tenis

ATP Szanghaj: Jerzy Janowicz znów zagra z And'ym Murrayem! Polak w II rundzie

2014.10.07//  M. Mikołajczyk
Jerzy Janowicz awansował do drugiej rundy turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000. Polak stoczył we wtorkowe popołudnie w Szanghaju morderczy bój z Edouardem Rogerem-Vasselinem. Łodzianin doskonale spisał się przede wszystkim pod kątem mentalnym, w najważniejszych momentach zachowując „zimną głowę”.
Jerzy Janowicz

Po pierwszym secie bliżej zwycięstwa był Francuz, który wygrał partię otwarcia 6:3. „Jurek” nie zamierzał składać broni i z wynikiem 7:5 wyrównał stan pojedynku. W decydującej odsłonie spotkania obaj panowie raz dali się przełamać i trwający ponad 2 godziny pojedynek zakończył się dopiero w tie-breaku.

W dogrywce trzeciego seta roiło się od breaków. Janowicz i jego rywal nie imponowali już serwisem. Wojnę nerwów 8:6 dzięki m.in. doskonałym returnom i zabójczym skrótom wygrał nasz rodak, który w dalszej fazie imprezy zmierzy się z Andy’m Murrayem. Biało-czerwony będzie miał więc szansę zrewanżować się utytułowanemu Szkotowi za porażkę przed tygodniem w Pekinie i w półfinale ubiegłorocznego Wimbledonu.

Wynik meczu: Jerzy Janowicz 3:6, 7:5, 7:6(6) Eduard Roger-Vasselin.

Źródło: inf. własna