Sport   »   Tenis   »   ATP Walencja: Jerzy Janowicz nie zagra w półfinale

ATP Walencja: Jerzy Janowicz nie zagra w półfinale

2013.10.25//  P. Rączka
Jerzy Janowicz przegrał 4:6, 6:4, 0:6 z Davidem Ferrerem w ćwierćfinale turnieju ATP 500 w Walencji. Tym samy nie udał się rewanż Polakowi za ubiegłoroczną porażkę w finale turnieju ATP Masters 1000 w Paryż. Początek spotkania był znakomity w wykonaniu obu zawodników, którzy popisywali się swoim serwisem. Pierwszy set rozstrzygnął się w dziesiątym gemie, przy prowadzeniu 5:4 dla. Hiszpan od razu wykorzystał słabszy moment w grze naszego tenisisty i od razu wykorzystał szansę.

W pierwszym gemie drugiego seta Janowicz zdołał się zrewanżować, a jak się później okazało to wystarczyło do wyrównania w meczu. W ostatniej odsłonie Łodzianin opadł całkowicie z sił, a dodatkowo poprosił o wizytę w szatni, skarżąc się na ból prawej dłoni. Półfinałowym rywalem Davida Ferrera będzie lepszy z pary Nicolas Almagro - Fabio Fognini.