Sport   »   Tenis   »   ATP World Tour Finals: Federer zwyciężył z Soderlingiem

ATP World Tour Finals: Federer zwyciężył z Soderlingiem

2010.11.25//  J. Knop
Szwajcar - Roger Federer zwyciężył w pojedynku ze Szwedem – Robinem Soderlingiem w wymiarze 7:6, 6:3. Spotkanie odbywało się w ramach rozgrywek grupy B turnieju ATP World Tour. Pula nagród zawodów opiewa na 5 mln euro.

Tym samym Szwajcar z pierwszego miejsca w grupie awansował do półfinału rywalizacji. Soderling nie zdołał poprawić swojego bilansu w spotkaniach z Federerem. Obaj zawodnicy potykali się ze sobą szesnastokrotnie i aż piętnaście razy wygrał szwajcarski tenisista. Szwed pokonał Federera zaledwie raz i miało to miejsce podczas ćwierćfinału turnieju French Open w roku 2010.
Roger Federer Roger Federer

Soderling mimo porażki ma jeszcze szansę na awans do dalszej fazy turnieju. Musi jednak liczyć na korzystny dla niego rezultat w meczu pomiędzy Andy’m Murray’em i David’em Ferrer’em. Spotkanie tych zawodników odbędzie się dzisiejszego wieczoru.