Sport   »   Tenis   »   ATP w Indian Wells: Łukasz Kubot pokonał Ivo Karlovicia

ATP w Indian Wells: Łukasz Kubot pokonał Ivo Karlovicia

2012.03.09//  P. Rączka
Łukasz Kubot pokonał 6:4, 6:2 Ivo Karlovicia w pierwszej rundzie turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Indian Wells, gdzie pula nagród wynosi prawie 5 mln dolarów. Polak, którego rywalem będzie w następnej fazie Amerykaninem Andy Roddick, zgarnął za to zwycięstwo 12 725 tysięcy dolarów oraz 25 punktów do rankingu.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 3:3, później Kubot przełamał najwyższego zawodowego tenisistę świata i spokojnie dowiózł przewagę do końca. W drugim secie Kubot dwukrotnie obronił zagrywkę rywala, szybko wyszedł na prowadzenie 3:0 i pewnie dograł tego seta do końca, po czym mógł zejść z kortu w roli zwycięscy.