Sport   »   Tenis   »   ATP w Miami: Łukasz Kubot przegrał z Ivo Karlovicem

Tenis

ATP w Miami: Łukasz Kubot przegrał z Ivo Karlovicem

2012.03.22//  P. Rączka
Łukasz Kubot przegrał 3:6, 7:6 (7-2), 6:7 (2-7) z Ivo Karlovicem w meczu pierwszej rundy tenisowego turnieju ATP w Miami, gdzie pula nagród wynosi prawie 5 mln dolarów. O wygranej Chorwata w pierwszym secie zdecydowało jedno przełamanie. W drugiej partii obaj tenisiści wygrywali swoje podanie do stanu 6:6 i losy seta musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim Polak pewnie pokonał rywala zwyciężając 7-2.

W ostatniej odsłonie Kubot prowadził już 3:1, a po chwili 5:4 i miał własny serwis, którym mógł - a nawet powinien - zakończyć spotkanie. Karlovic zdołał jednak wygrać podanie Łukasza, po czym doprowadził do tie-breaka, a w nim wygrał 7-2. Był to czwarty mecz obu tenisistów i pierwszy wygrany przez Ivo.