Sport   »   Tenis   »   ATP w Monte Carlo: Łukasz Kubot odpadł już w I rundzie

ATP w Monte Carlo: Łukasz Kubot odpadł już w I rundzie

2012.04.16//  P. Rączka
Łukasz Kubot przegrał 2:6, 5:7 z Juergenem Melzerem w pierwszej rundzie turnieju ATP w Monte Carlo. W pierwszym secie 29. tenisista świata dwukrotnie przełamał Polaka, co wystarczyło do tak wysokiego zwycięstwa. W drugiej odsłonie wyrównana gra toczyła się do wyniku 3:2 dla Austriaka, wtedy nasz najlepszy tenisista przegrał własne podanie. Można powiedzieć - nie ma tego złego co nie wyszło na dobre, bowiem następne trzy gemy należały do Kubota.

Polak nie zdołał jednak wykorzystać atutu własnego serwisu, aby wygrać tego seta - Melzer zdołał doprowadzić do wyrównania 5:5. W dalszej fazie meczu wygrywał już Juergen, co ostatecznie przełożyło się na jego pewną wygraną w całym spotkaniu. Było to trzecie spotkanie w historii obu tenisistów i trzecia porażka Polaka. W turnieju z numerem pierwszym gra Serb Novak Djokovic, a z dwójką siedmiokrotny zwycięzca turnieju Hiszpan Rafael Nadal.