Sport   »   Tenis   »   Agnieszka Radwańska niespodziewanie odpadła z WTA Miami

Agnieszka Radwańska niespodziewanie odpadła z WTA Miami

2016.03.28//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska niespodziewanie przegrała 6:2, 4:6, 2:6 z Timeą Bacsinszky w walce o ćwierćfinał turnieju WTA w Miami. Niewiele wskazywało na to w pierwszym secie, że Polka będzie musiała przełknąć gorycz porażki w tym spotkaniu. Duży wpływ na przebieg rywalizacji miała sytuacja, w której sędzina spotkania popełniła fatalny błąd w drugim secie. Gdy ''Isia'' poprosiła o challenge sokole oko wskazało na to, że piłka była na korzyść naszej tenisistki, lecz sędzia dała punkt... Szwajcarce. Tymczasem zgodnie z przepisami overrule gwarantował Polce, że w najgorszym przypadku będzie musiała rozegrać punkt ponownie. Nie groziła jej natomiast utrata punktu.
Brak znajomości przepisów zapewne mocno odbije się na postawie sędziny, która nie pierwszy raz wykazała się brakiem znajomości przepisów. Mimo wszystko tak doświadczona zawodniczka jak Radwańska nie powinna zostać wyprowadzona z równowagi. Sytuacja ta zapewne wiele ją nauczy.