Tenis

Agnieszka Radwańska pokonała Jelenę Janković i zagra w finale WTA w Dubaju

2012.02.24//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 6:2, 2:6, 6:0 Jelenę Janković w półfinale turnieju WTA w Dubaju. W finale jej rywalką będzie Julia Georges lub Caroline Wozniacki. Jeżeli "Isia" zwycięży w finale, awansuje na 5. miejsce w rankingu WTA - będzie to jej najwyższa pozycja w karierze.

Polka rozpoczęła mecz od wygrania własnego serwisu. W następnych trzech gemach nastąpiły... trzy przełamania. Przy stanie 3:1 dla Radwańskiej skończyła się nerwowa gra i obie zawodniczki w dwóch następnych gemach wygrały swój serwis. Końcówka seta należała do naszej tenisistki, która dzięki mądrej i ambitnej postawie zwyciężyła 6:2.

Druga odsłona zakończyła się takim samym wynikiem jak pierwszy set, tyle tylko, że teraz górą była Janković. Jelena prezentowała znakomity bekhend, którym trafiała niemal tam gdzie chciała. "Isia" była zupełnie bezsilna, rywalka ją zabiegała i gładko wygrała 6:2.

W trzecim secie zapowiadało się, że czeka nas niezwykle zacięte starcie, w którym zawodniczki nie odpuszczą żadnej piłki. Postawa Radwańskiej i Janković zaskoczyła chyba wszystkich. Serbka zupełnie się pogubiła i miała problemy nawet z trafianiem w kort. Radwańska się przebudziła, zaczęła grać znakomicie i ostatecznie wygrała decydującego seta 6:0.