Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale turnieju WTA Katowice

2015.04.10//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska wygrała 6:3, 6:1 z An-Sophie Mestach i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego w Katowicach. W walce o półfinał Polka zagra z Klarą Koukalovą, a mecz odbędzie się w piątek po godzinie 20:00. Pierwsze przełamanie w spotkaniu nastąpiło przy stanie 3:2 dla "Isi". Nasza zawodniczka grała bardzo rozważnie, dzięki czemu mogła w dalszej fazie rywalizacji spokojnie kontrolować spotkanie. W ósmym gemie po raz kolejny odebrała podanie Belgijki i zakończyła pierwszego seta.
W drugiej odsłonie Radwańska zdominowała już przeciwniczkę, a ta była w stanie ugrać tylko jednego gema. Spotkanie trwało 73 minuty, a w trakcie tego czasu Agnieszka obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie. Krakowianka zdobyła 12 z 22 punktów przy drugim podaniu rywalki.