Sport   »   Tenis   »   Agnieszka Radwańska zagra o finał Indian Wells

Agnieszka Radwańska zagra o finał Indian Wells

2014.03.13//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 7:5, 2:6, 6:4 Jelenę Janković w ćwierćfinale turnieju WTA w Indian Wells i teraz o finał zmierzy się z Simoną Halep. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla "Isi", bowiem prowadziła 3:0, a przy stanie 5:3 serwowała na seta. Niestety Serbka zdołała doprowadzić do wyrównania, ale Polka pokazała swoją klasę i ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Druga partia nie wyglądała już tak dobrze w wykonaniu naszej tenisistki – szybko straciła cztery gemy i było praktycznie jasne, jak to musi się skończyć.

W decydującym secie Radwańska po raz kolejny pokazała swoją moc i tym razem to ona rozpoczęła od czterech wygranych gemów. Przy tak wysokim prowadzeniu Agnieszka się nieco rozluźniło, a to doprowadziło do tego, że Janković odpowiedziała tym samym. Nerwowa końcówka należała jednak do Polki, która awansowała do dalszej fazy, czym wyrównała swój najlepszy dotychczasowy występ w Indian Wells.