Sport   »   Piłka nożna   »   Ajax wyeliminował Legię Warszawa z Ligi Europy

Ajax wyeliminował Legię Warszawa z Ligi Europy

2015.02.26//  P. Rączka
Arkadiusz Milik okazał się katem Legii Warszawa w meczu 1/16 piłkarskiej Ligi Europy. Reprezentant Polski w pierwszym spotkaniu strzelił jedyną bramkę zapewniającą wygraną Ajaxu Amsterdam, natomiast w rewanżu dwukrotnie pokonał Dusana Kuciaka, a zespół z Amsterdamu cieszył się ze zwycięstwa 3:0 na Pepsi Arena. Tym samym podopieczni Heninga Berga żegnają z europejskimi rozgrywkami – teraz pozostaje im jedynie walka w obronie mistrzostwa Polski.
Mecz przy pustych trybunach od początku nie oddawał takich emocji, jakich powinien na tym etapie rozgrywek i na tle tak mocnego przeciwnika. Czar nadziei na awans już w 11. minucie zabrał reprezentant Polski, przebiegając z piłką dobre 40 metrów, następnie pakując ją do siatki. Legioniści po kilkunastu sekundach dostali kolejny cios, który tym razem zadał Viergever. Po kwadransie gry spotkanie było już praktycznie rozstrzygnięte. Formalności jeszcze przed przerwą dopełnił Milik.

Zespół z Warszawy może być zadowolony z faktu, że goście po zmianie stron spuścili z tonu i spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku, bowiem gdyby nie to, to rezultat mógłby być znacznie wyższy. Mistrzowie Polski mieli swoje okazje, ale skuteczność tego dnia im niedopisywała.