Alpejski PŚ: Viktoria Rebensburg triumfuje w Soelden

2010.10.23//  J. Knop
Niemiecka zawodniczka - Viktoria Rebensburg wygrała slalom gigant w Soelden. Były to pierwsze zawody alpejskiego Pucharu Świata w obecnym sezonie. Amerykanka - Lindsey Vonn, która broni tytułu zajęła 18. pozycję.

Zwycięstwo w austriackim Soelden jest pierwszym pucharowym triumfem dwudziestojednoletniej Niemki. W swojej dotychczasowej karierze zawodniczka tylko raz stanęła na podium. Miało to miejsce w zawodach w Cortina d'Ampezzo. Na igrzyskach olimpijskich w Vancouver Niemka wywalczyła złoty medal właśnie w tej konkurencji.
Viktoria Rebensburg Viktoria Rebensburg

Rebensburg z czasem 1.14,20 wyprzedziła o 0,42s rodaczkę - Kathrin Hoelzl oraz o 0,86s Włoszkę - Manuelę Moelgg. Lindsey Vonn straciła do triumfatorki aż 3,28s.

W zawodach w austriackim Soelden udział brały również dwie polskie zawodniczki - Agnieszka Gąsienica-Daniel i Katarzyna Karasińska. Obie jednak zakończyły udział w rywalizacji już w pierwszej serii. Gąsienica-Daniel uplasowała się na 49. pozycji a Karasińska nie zdołała dojechać do mety.