Sport   »   Aktualności   »   Anita Włodarczyk mistrzynią Europy, brąz Joanny Fiodorow! Polski wieczór w Zurychu!

Aktualności

rss

Anita Włodarczyk mistrzynią Europy, brąz Joanny Fiodorow! Polski wieczór w Zurychu!

2014.08.15//  M. Mikołajczyk
Polskie święto w Zurychu! Najpierw bieg na 800 metrów wygrał Adam Kszczot przed rewelacyjnym Arturem Kuciapskim, a późnym wieczorem w fantastycznym stylu złoto w rzucie młotem wywalczyła Anita Włodarczyk. Skład podium uzupełniła za to Joanna Fiodorow, sprawiając na wielkim lekkoatletycznym stadionie w Szwajcarii niezwykle miłą niespodziankę.
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk

Nasza mistrzyni świata z Berlina konkurs rozpoczęła najgorzej, jak to było możliwe, bo od dwóch spalonych prób. Zawodniczka z Rawicza znalazła się w piekielnie trudnej sytuacji i była bardzo blisko pożegnania się z zawodami. Kibice z kraju nad Wisłą z niepokojem spoglądali na wchodząca do mokrego koła Włodarczyk, ale po chwili mogli odetchnąć z ulgą.
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk

Obrończyni tytułu z Helsinek doskonale poradziła sobie z ogromną presją i stanęła na wysokości zadania. Biało–czerwona utrzymała nerwy na wodzy i z wynikiem 75,88 metra objęła prowadzenie w konkursie! Po tej próbie z Włodarczyk wyraźnie uszło powietrze i gołym okiem było widać, że w następnych kolejkach rzucała bardziej zrelaksowana.

Polka najpierw poprawiła swoje osiągnięcie, a potem popisała się wspaniałym rzutem na niebotyczną odległość 78,86 metra, ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy, a przy okazji rekord kraju. W ostatniej, szóstej serii pewna zwycięstwa Włodarczyk posłała młot zbyt mocno w lewą stronę, poza wyznaczony promień i choć sędziowie nie uznali tego wyniku, to trzeba zaznaczyć, że był on w granicach rekordu świata.

W cieniu triumfu wicemistrzyni olimpijskiej z Londynu niesamowity sukces osiągnęła Joanna Fiodorow, która początkowo miała w ogóle nie pojawić się na imprezie w Zurychu. Polka przez cały czas rzucała niemal w to samo miejsce, w okolice 72. metra i po pięciu próbach nieznacznie przegrywała z trzecią w klasyfikacji – Kathrin Klaas. Nasza rodaczka nie zamierzała się poddawać i na koniec pokazała klasę. Fiodorow uzyskała aż 73, 67 metra, zdobywając tym samym upragniony medal za trzecie miejsce.

Polki w zawodach rozdzieliła tylko Słowaczka Martina Hrasnowa (74,66), a jedna z głównych faworytek – Niemka Betty Heidler musiała zadowolić się jedynie piątą lokatą.
Wyniki finału ME w rzucie młotem kobiet:
1. Anita Włodarczyk Polska 78,86 m
2. Martina Hrasnowa Słowacja 74,66
3. Joanna Fiodorow Polska 73,67
4. Kathrin Klaas Niemcy 72,89
5. Betty Heidler Niemcy 72,39
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Anita Włodarczyk mistrzynią Europy, brąz Joanny Fiodorow! Polski wieczór w Zurychu!

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale High-TechDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Anita Włodarczyk mistrzynią Europy, brąz Joanny Fiodorow! Polski wieczór w Zurychu!