Sport   »   Aktualności   »   Anita Włodarczyk w piątce najlepszych lekkoatletek

Aktualności

rss

Anita Włodarczyk w piątce najlepszych lekkoatletek

2009.11.24//  S. Kozak
Anita Włodarczyk to rekordzistka i Mistrzyni Świata w rzucie młotem. IAAF nominowało ją do piątki najlepszych lekkoatletek roku.
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk na co dzień jest zawodniczką AZS AWF Poznań. Nominacja do najlepszej piątki to dla młodej lekkoatletki duże wyróżnienie tym bardziej, że Polki od wielu lat nie mogą wedrzeć się na szczyty listy.

W ubiegłym roku tytuły najlepszych sportowców zgarnęli: Usain Bolt za trzykrotny złoty medal mistrzostw świata w biegu na 100 i 200 metrów oraz Sanya Richards za dwukrotne mistrzostwo świata w biegach na 400 metrów i sztafecie 4x400 m.
Przeczytaj także: Isinbajewa - nowy rekord świata » IAAF przyznaje nagrody dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika od 1988 roku. Dawniej gdy ogłaszano listę dziesięciu najlepszych sportowców najwyżej zapisała się w 1991 roku Wanda Panfil (Mistrzyni Świata w maratonie) plasując się na siódmym miejscu.
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk

W jeszcze wcześniejszej historii od 1974 roku klasyfikację kobiet ogłaszało czasopismo „Track & Field News”. W ich pierwszym rankingu na najwyższym miejscu znalazła się Irena Szewińska. Pięć lat później na miejscu trzecim zapisała się Grażyna Rabsztyn, która była świetna w biegach przez płotki.  
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Anita Włodarczyk w piątce najlepszych lekkoatletek

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Anita Włodarczyk w piątce najlepszych lekkoatletek