Elena Isinbaeva z zerem!!! Rogowska z złotym medalem!!!

2009.08.17//  Ł. Łuniewski
Elena Isinbaeva nie zaliczyła żadnej wysokości podczas konkursu skoki o tyczce rozgrywanego na mistrzostwach świata w Berlinie, dzięki czemu Anna Rogowska zdobyła złoty medal mistrzostw świata.

4,75 m, które zaliczyła Rogowska okazało się za wysokie dla Isinbaevej, która rozpoczeła zmagania od tej wysokości. Po pierwszym strąceniu przeniosła dwie próby na 4,80 m, których również nie zaliczyła. Srebrny medal zdobyła Monika Pyrek wraz z Amerykankom Chelsea Johnson zaliczając 4,65 m.
Skok o tyczce Monika Pyrek i Anna Rogowska wywalczyły srebrny i złoty medal
Szymon Ziółkowski rzut młotem Mistrzostwa Świata Berlin Szymon Ziółkowski
Kamila Chudzik siedmiobój Mistrzostwa Świata Berlin Dziś medal mistrzostw świata odebrała Kamila Chudzik

Szymon Ziółkowski wywalczył trzeci medal dla Polski podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata.

Po srebrnym medalu Tomasza Majewskiego w pchnięciu kulą i brązowym Kamili Chudzik w siedmioboju, Szymon Ziółkowski wywalczył srebro w rzucie młotem uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie 79,30. Złoto zdobył Primoz Kozmus z Słowenii jako jedyny pokonując barierę 80 m. Brąz dla Alekseya Zagornyia z Rosji.
Katarzyna Kowalska w biegu finałowym na 3000 metrów z przeszkodami zajęła 12 pozycję. Tytuł mistrzowski wywalczyła Hiszpanka Marta Dominguez, która fantastycznym finieszem wyprzedziłą Rosjankę Yuliyę Zarudneva i Kenijkę Milcah Chemos Cheywa.

Anna Jesień udanie rozpoczęła "polski" dzień podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata rozgrywanych w Berlinie.
Anna Jesień 400 m przez płotki Mistrzostwa Świata Berlin Anna Jesień udanie rozpoczęła zmagania na mistrzostwach świata
Primoz Kozmus rzut młotem Mistrzostwa Świata Berlin Złoty medalista w rzucie młotem - Primoz Kozmus
Elena Isinbaeva skok o tyczce Mistrzostwa Świata Berlin Elena Isinbaeva

Nasza zawodniczka w biegu eliminacyjnym na 400 m  przez płotki uzyskała drugi czas, który dał bezpośredni awans do ćwierćfinału. 55,57 dało dziesiątą pozycję w eliminacjach po zsumowaniu wszystkich biegów.

Do finałowego biegu na 800 metrów nie udało się awansować Annie Rostkowskiej, która po błędzie taktycznym i morderczym finiszu osiągnęła trzeci czas swojej serii półfinałowej nie dający awansu.
Monika Pyrek skok o tyczce Mistrzostwa Świata Berlin Monika Pyrek

W finale biegu na 10000 metrów bezkonkurencyjny okazał się Kenenisa Bekele z Etipoii, który po 400 metrowym finiszu wyprzedził Zersenaya Tadese z Erytrei. Czas 26:46.31 osiągnięty przez Etipoczyka jest nowym rekordem mistrzostw. Brąz wywalczył Moses Ndiema Masai z Kenii.

Finałowy bieg na 100 metrów zdominowany został przez Jamajki. Złoto zdobyła Shelly-Ann Fraser z najlepszym czasem tego sezonu 10,73. Srebro dla Kerron Stewart z rekordem życiowym, a brąz dla Amerykanki Carmelita Jeter.
Marta Dominguez Mistrzostwa Świata Berlin Marta Dominguez
Anna Rogowska skok o tyczce Mistrzostwa Świata Berlin Anna Rogowska
Yargeris Savigne trójskok Mistrzostwa Świata Berlin Yargeris Savigne

Konkurs trójskoku stopjący na niskim poziomie padł łupem Kubanki Yargeris Savigne, której do złotego medalu wystarczał wynik 14,95 m. Srebro zdobyła jej rodaczka Mabel Gay (14,61 m), a brąz piękna Rosjanka Anna Pyatykh (14,58 m).