Arsenal lepszy od Liverpoolu. Fabiański znów w bramce

2009.10.29//  Alicja Sumarowska
W meczu 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej, Arsenal Londyn pokonał Liverpool FC 2:1 (1:1). Łukasz Fabiański spędził w bramce całe 90 minut i wraz z zespołem awansował do ćwierćfinału rozgrywek.
Łukasz Fabiański Łukasz Fabiański...
Łukasz Fabiański ...po przerwie..
Łukasz Fabiański ...wrócił na boisko.

We wczorajszym meczu Arsenal reprezentowali młodzi dublerzy. Arsen Wenger, prowadzący drużynę 750 raz, dał szansę młodym piłkarzom i nie zawiódł się na nich. W meczu nie brakowało emocji.

Dla Fabiańskiego mecz ten był wielką okazją by pokazać na co go stać. Po ponad pięciomiesięcznej przerwie wrócił do bramki, a już niedługo trener londyńskiej drużyny będzie musiał zdecydować, czy Łukasz czy Mannone, zostanie pierwszym bramkarzem składu.
Arsenal Londyn - Liverpool FC W meczu...
Arsenal Londyn - Liverpool FC ...1/8 finału Pucharu Ligii Angielskiej...
Arsenal Londyn - Liverpool FC ...walczyły młode talenty.

W meczu na Emirates Stadium, pierwszą bramkę strzelił podopieczny Wengera, Fran Merida. Jednak na odpowiedź przeciwników nie trzeba było długo czekać. W 26 minucie Emiliano Insua strzelił z okolic 25 metra i zaskoczył Fabiańskiego, który za daleko wyszedł z bramki.

O wyniku meczu zadecydował gol Nicklasa Bendtnera. W 50 minucie rozgrywki pokonał bramkarza Liverpoolu, Diego Cavalieriego.

W pozostałych spotkaniach Chelsea Londyn rozgromiła 4:0 (2:0) drużynę Bolton Wanderers, a Manchester City pokonał 5:1 drużynę Scunthorpe United.