Sport   »   Aktualności   »   Artur Szpilka pogromcą Tomasza Adamka! "Góral" zdetronizowany w Krakowie!

Aktualności

rss

Artur Szpilka pogromcą Tomasza Adamka! "Góral" zdetronizowany w Krakowie!

2014.11.09//  M. Mikołajczyk
Miłośnicy polskiego boksu z niecierpliwością czekali na finałowe starcie gali Polsat Boxing Night. Wisienką na torcie sobotniego wydarzenia w Krakowie był pasjonująco zapowiadający się pojedynek Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem. Obaj panowie od dłuższego czasu rozgrzewali atmosferę, regularnie obrzucając się błotem.
Artur Szpilka
Tomasz Adamek
Tomasz Adamek

Dość nieoczekiwanie zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł „Szpila”, który wygrał jednogłośnie na punkty złożoną z dziesięciu rund walkę (98:92, 96:94, 96:94). Leworęczny zawodnik z Wieliczki był wyraźnie szybszy od „Górala” i pokazał, że należycie odrobił lekcję przed bitwą ze swoim bardziej utytułowanym przeciwnikiem.
Artur Szpilka
Artur Szpilka
Artur Szpilka

Szpilka swój pojedynek rozegrał doskonale taktycznie - rozpoczął spokojnie, by potem zafundować Adamkowi „bomby”, był konsekwentny, w momentach zagrożenia stosował skuteczne uniki. Zawodnik Fiodora Łapina dzięki wygranej zdobył tytuł mistrza Polski wagi ciężkiej i upragniony pas IBF International.

Z kolei pokonany „Góral” ogłosił po porażce, że to była prawdopodobnie jego ostatnia walka w karierze, bo jak powiedział, „trzeba wiedzieć, kiedy odejść”.
Artur Szpilka
Artur Szpilka
Artur Szpilka

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Artur Szpilka pogromcą Tomasza Adamka! "Góral" zdetronizowany w Krakowie!

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Artur Szpilka pogromcą Tomasza Adamka! "Góral" zdetronizowany w Krakowie!