Sport   »   Piłka nożna   »   Australia - Serbia: Kangury zwyciężają Białe Orły

Australia - Serbia: Kangury zwyciężają Białe Orły

2010.06.23//  J. Knop
Australia potykała się z Serbią w meczu ostatniej serii spotkań grupy D Mundialu. Obie jedenastki walczyły w tym spotkaniu o zwycięstwo, bo tylko taki rezultat mógł dać im awans do kolejnej rundy. Mecz zakończył się rezultatem 2-1 dla Kangurów. Żadna z tych ekip nie zagra dalej w MŚ.
Jak przystało na mecz o taką stawkę, początek spotkania był spokojny. Drużyny ostrożnie grały w ofensywie, z równą gracją dokonywały zabiegów ofensywnych. I tak w 12. Serbowie mogli zdobyć gola. Krasić przedarł się przez spory kawałek boiska, stanął oko w oko ze Schwarzerem, minął go i uderzył. Futbolówka poszybowała jednak na poprzeczką bramki. Australijczycy preferowali ataki flankami, ale nie widać było efektów takiego stylu gry. Serbscy obrońcy zażegnywali ataki Kangurów.
Tim Cahill Australia wygrywa z Serbią
Tim Cahill Cahill zdobył gola dla Kangurów
Serbia Serbowie rozczarowali

W 33. minucie to zawodnicy z Antypodów mieli swoją bramkową okazję. Kennedy otrzymał piłkę od Cahilla, ale nie zdołał wykorzystać dobrej szansy. Serbia z każdą akcją coraz bardziej naciskała na rywala. Z ataków drużyn jednak nic nie wynikało, bramek w pierwszej połowie brak. Na poziom nie można było narzekać, gdyż był naprawdę dobry.
Serbia Serbska jedenastka zagrała słaby mecz
Nemanja Vidic Widzowie mogli śledzić dobre spotkanie
Mark Schwarzer Kangury żegnają się z Mundialem

W 53. minucie doskonałą szansę dla Serbii miał Zigic. Uderzeniem z woleja chciał zaskoczyć Schwarzera, ale piłka minęła bramkę. Gra obu drużyn traciła tempo. Żaden atak nie przynosił oczekiwanego efektu.

W 69. minucie gola dla reprezentacji Kangurów zdobył Cahill. Australijczyk uderzył głową na bramkę Stojkovicia i dał radość swoim kolegom. Cztery minuty później Holman przepięknym strzałem podwyższył prowadzenie jedenastki z Antypodów.

Serbowie zrezygnowani z każdą chwilą oddawali inicjatywę Australijczykom. Ich sytuacja była naprawdę trudna. Australijczycy skupili się na spokojnym rozprowadzaniu futbolówki, dzięki czemu urywali cenne sekundy.

W 84. minucie Tosić uderzył na bramkę Schwarzera. Australijczyk wybił piłkę przed siebie, a do niej dopadł Pantelić i dopełnił formalności. To jednak nie wystarczyło, aby wygrać spotkanie. Australia zwycięża Serbię.