Sport   »   Tenis   »   Australian Open: Rafael Nadal pokonał Rogera Federera

Australian Open: Rafael Nadal pokonał Rogera Federera

2012.01.26//  P. Rączka
Rafael Nadal wygrał 6:7 (5-7), 6:2, 7:6 (7-5), 6:4 z Rogerem Federerem w półfinale Australian Open. Spotkanie pomiędzy Hiszpanem, a Szwajcarem jak zawsze stało na bardzo wysokim poziomie, lecz po raz kolejny lepszy w ostatnim czasie okazał młodszy z tenisistów. Federer zdołał wygrać pierwszego seta, po niezwykle zaciętej walce. Drugą odsłonę w pełni odpuścił, zdobywając tylko dwa gemy. W trzecim secie znów o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break, jednakże tym razem górą wyszedł z niego Nadal.

Mecz trwał prawie cztery godziny, a rozsrzygnął się w czwartym secie. Zawodnicy grali gem za gem, jednak Szwajcar przegrał swój piąty serwis i po chwili musiał zejść z kortu jako przegrany. - To jest tenisista kompletny, potrafi wszystko – pochwalił swojego rywala Rafael. W finale Nadal spotka się zwycięzcą meczu Djoković vs. Murray, który odbędzie się jutro o godzinie 9:30 polskiego czasu. Sam finał zostanie rozegrany w niedziele.