Tenis

Australian Open: Urszula Radwańska przegrała z Soraną Cirsteą

2012.01.18//  P. Rączka
Urszula Radwańska odpadła z wielkoszlemowego Australian Open, przegrywając 6:1, 2:6, 3:6 w II rundzie z Soraną Cirsteą, która w pierwszej rundzie sensacyjnie wyeliminowała Samanthe Stosur. W pierwszym secie Polka aż cztery razy przełamała rywalkę, a sama dała odebrać sobie tylko jednego gema. Młodsza siostra Agnieszki mogła pochwalić się wysoką skutecznością pierwszego serwisu – aż 82 procent. Wydawało się, że mecz potrwa około godziny i Radwańska bez trudu awansuje do kolejnej rundy.

W drugim secie Rumunka włączyła swój wyższy bieg i bardzo szybko doprowadziła do wyrównania w meczu. Nasza tenisistka zaczęła mieć ogromne problemy z serwisem, oddając przez to wiele cennych punktów. W ostatniej odsłonie również i Cirstea nie mogła precyzyjnym, mocnym serwisem wstrzelić się w kort, co skutkowało tym, iż obie zawodniczki kilkukrotnie dawały się przełamywać. Ostatecznie to Urszula popełniała więcej błędów, przez które pożegnała się z Australian Open.