Auxerre zawalczy o Ligę Mistrzów. Marsylia mistrzem Francji

2010.05.16//  S. Kozak
Wczoraj rozegrano ostatnią kolejkę francuskiej ligi, w której AJ Auxerre pokonało Sochaux 2:1. Dzięki temu i za sprawą porażki Lille z Lorient (1:2), zespół Ireneusza Jelenia jest trzeci w tabeli co oznacza walkę w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Auxerre musiało wygrać, ale do 90. minuty spotkania był remis 1:1. Szczęście jednak uśmiechnęło się do kolegów Polaka i Hengbart głową umieścili piłkę w bramce rywali. On też w 5. minucie meczu wyprowadził Auxerre na prowadzenie 1:0. Wynik ten utrzymał się przez 42 minuty, do czasu celnego strzału Ideye’a.
Ireneusz Jeleń Ireneusz Jeleń
AJ Auxerre AJ Auxerre

Jeleń tym razem nie błyszczał na boisku. Mimo, że walczył o pozycję, koledzy go nie zauważali, a to bardzo denerwowało Polaka.

Mistrzostwo Francji w tym roku wywalczyła drużyna Olypique Marsylia. Drugim składem w tabeli został Olympique Lyon.