Bayern Monachium pokonał reprezentację Holandii w meczu towarzyskim

2012.05.23//  P. Rączka
Do bardzo nietypowego meczu doszło na Allianz Arenie, gdzie Bayern Monachium zmierzył się z reprezentacją Holandii i jak się okazało, finalista Ligi Mistrzów był lepszy od rywala przygotowującego się do Euro 2012, wygrywając 3:2. Oranje zgodzili się rozegrać takie spotkanie, w zamian za kontuzje Arjena Robbena podczas MŚ w RPA w 2010 r. Słynny strzelec rzutów karnych, wystąpił w tym meczu w składzie swojej reprezentacji.
Pierwsi gola zdobyli gospodarze - w 16. minucie cudownym strzałem popisał się Toni Kroos. Trzy minuty później Bawarczycy przegrywali już jednak 1:2, a gole strzelili Klaas-Jan Huntelaar i Luciano Narsingh. Jeszcze przed przerwą gracze z Monachium zdołali doprowadzić do wyrównania, po trafieniu Nils Petersen. Zwycięskiego gola na trzy minuty przed końcem strzelił Mario Gomez.