Bayern pokonał Chelsea w meczu o Superpuchar Europy

2013.08.30//  P. Rączka
Piłkarze Bayernu Monachium udanie zrewanżowali się Chelsea Londyn za porażkę dwa lata temu w finale Ligi Mistrzów. Triumfatorzy tegorocznej edycji Ligi Mistrzów pokonali w rzutach karnych zespół z Premier League 5-4. W regulaminowym czasie gry był wynik 1:1, natomiast po dogrywce na tablicy widniał wynik 2:2. Tym samym Josep Guardiola sięgnął po pierwsze trofeum prowadząc klub z Bawarii. Sam mecz był znakomitym widowiskiem i pokazem futbolu na najwyższym światowym poziomie.
Wszystko wskazywało na to, że to gracze Jose Mourinho sięgną po Superpuchar Europy, bowiem po 120 minutach prowadzili 2:1, ale gola na wagę serii rzutów karnych zdobył tuż przed gwizdkiem arbitra Martinez. W serii jedenastek zawodnicy za każdym razem pokonywali bramkarzy, dopiero przy wyniku 5-4 dla Bayernu nonszalancki strzał Lukaku wybronił Neuer. Jeśli chodzi o sam przebieg spotkania dwukrotnie na prowadzenie wychodzili gracze The Blues. Od 85 minuty Chelsea grało w osłabieniu po czerwonej kartce jaką zobaczył Ramires.