Bert van Marwijk: niepewny występ Robbena na Mundialu

2010.06.06//  J. Knop
Holenderski menedżer – Bert van Marwijk przyznał, że jest zaniepokojony kontuzją stawu skokowego jakiej doznał Arjen Robben. Kontuzji nabawił się podczas towarzyskiego spotkania Holandii z reprezentacją Węgier.

Robben wszedł na boisku w drugiej połowie meczu na Amsterdam Arena i zdobył dwie bramki. Holandia rozgromiła Węgrów 6-1. Zawodnik Bayernu Monachium doznał urazu pięć minut przed zakończeniem spotkania. Jutro uda się na prześwietlenie, które wykaże jak poważna jest sytuacja. Van Marwijk nie krył zmartwienia sytuacją.
Arjen Robben Robben może nie zagrać na Mundialu
Arjen Robben van Marwijk ma poważny problem z zestawieniem składu
Arjen Robben Mimo fatalnych rokowań, nie traci nadziei

„Wolałbym przegrać ten mecz ale mieć Arjena w pełnym zdrowiu. Odczuwał przeszywający ból. To nie jest dobry zwiastun. Mimo to, nie tracę nadziei” – powiedział holenderski szkoleniowiec.

Bert van Marwijk nie chce wypowiadać się na temat tego, czy jego kluczowy zawodnik zagra na Mistrzostwach, do momentu kiedy nie będzie miał oficjalnych informacji o wynikach prześwietlenia.

Na razie nie dopuszczam do siebie takiej myśli. Jeśli jednak stanie się najgorsze, musimy stworzyć nowy plan” – dodał.