Biegi narciarskie: Kowalczyk 2. w Falun. Zwycięstwo Bjoergen

2011.03.18//  D. Pęgiel
Norweżka Marit Bjoergen wygrała piątkowy bieg na 2,5 km techniką klasyczną narciarskiego Pucharu Świata w szwedzkim Falun. Pozostałe miejsca na podium zajęły: Justyna Kowalczyk oraz reprezentantka Norwegii - Therese Johaug.

Marit Bjoergen pokazała, że zamierza walczyć do końca zmagań Pucharu Świata. Norweżka uzyskał dzisiaj najlepszy czas - 9:01,6 (wynik po 1 km: 4:18,9). Na drugim miejscu sklasyfikowana została Justyna Kowalczyk - 9:12,2 (4:22,1), trzecia była rodaczka Bjoergen - Therese Johaug z czasem 9:14,5 (4:18,4).
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

Piątkowe zmagania były drugą konkurencją wieńczącego sezon 2010/11 Finału PŚ, który rozgrywany jest na podobnej zasadzie co Tour de Ski. W ostatnim, niedzielnym biegu na dochodzenie zawodniczki wystartują z zachowaniem różnic czasowych, jakie wypracowały wcześniej.