Biegi narciarskie: Kowalczyk druga w Falun. Zwycięstwo Bjoergen na 10 km

2011.03.20//  D. Pęgiel
Norweżka Marit Bjoergen wygrała niedzielny bieg na dochodzenie na 10 km w szwedzkim Falun. Pozostałe miejsca na podium zajęły Justyna Kowalczyk i rodaczka zwyciężczyni - Therese Johaug. Dzisiejsze zawody były ostatnią konkurencją kończącego sezon 2010/11 Finału Pucharu Świata w biegach narciarskich.
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

Polka wyruszyła na trasę ze stratą 1:13,9 s do prowadzącej w klasyfikacji generalnej Finału PŚ Marit Bjoergen. Na pierwszym pomiarze czasu (2,8 km) Norweżka pojawiła się z czasem 8:38,6 s, Polka traciła do niej 1:17,5 s. Trzecią pozycję zajmowała Therese Johaug (+2:30,4 s).

Na półmetku dzisiejszych zmagań prowadząca norweska biegacza uzyskała wynik 13:24,3 s. Drugie i trzecie miejsce nadal zajmowały odpowiednio Kowalczyk (+1:28,2 s) i Johaug (+2:39,4 s). Linie mety jako pierwsza przekroczyła bezkonkurencyjna Bjoergen z czasem 27:58,0 s. Na drugiej pozycji ukończyła Kowalczyk (+1:58,0), trzecia była Johaug (+2:30,4).