Sport   »   Aktualności   »   Biegi narciarskie: Kowalczyk wygrała w Rybińsku

Biegi narciarskie: Kowalczyk wygrała w Rybińsku

2011.02.04//  D. Pęgiel
Justyna Kowalczyk wygrała piątkowy bieg łączony 5+5 km w Rybińsku. Pozostałe miejsca na podium zajęły: Włoszka Marianna Longa i Finka Aino-Kaisa Saarinen. Rosyjskie zawody, w których udziału nie wzięły Norweżki i Szwedki, były kolejnym konkursem rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich.
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

W dzisiejszych zmaganiach uczestniczyło 30 zawodniczek. Z numerem jeden pobiegła Justyna Kowalczyk, która prowadzi w klasyfikacji generalnej. Przed rokiem w Rosji Polka wygrała bieg pościgowy i była trzecia w sprincie.

Od początku Kowalczyk biegła na czele wraz z Włoszką Marianną Longą i Finką Aino-Kaisą Saarinen, które po pierwszych 2,5 km uzyskały blisko 7 sekundową przewagę nad pozostałymi zawodniczkami.

Na 5 km Kowalczyk i Saarinen zgubiły Longę, nad którą miały blisko ośmiosekundową przewagę. W dalszej części biegu polska reprezentantka osiągnęła kilkunastosekundową przewagę na drugą Włoszką, której udało się dogonić świetnie do tej pory biegnącą Finkę.

Ostatecznie na mecie Kowalczyk pojawiła się z czasem 27:04,2. Na drugiej pozycji sklasyfikowana została Longa (+9,8), a trzecia była Saarinen (+20,6).