Sport   »   Aktualności   »   Bjoergen wygrała bieg na 15 km w Davos

Bjoergen wygrała bieg na 15 km w Davos

2013.12.14//  P. Rączka
Marit Bjoergen okazała się najlepsza w biegu na 15 km techniką dowolną w szwajcarskim Davos. Drugie miejsce zajęła Therese Johaug, a trzecia Charlotte Kalla. Słabo spisała się Justyna Kowalczyk, która zajęła 11. miejsce i straciła 1.33.8 s do Norweżki. Styl w jakbym była toczona dzisiejsza rywalizacja od dawna nie leży Polce i było wiadomo, że bardzo ciężko będzie o dobry wynik. Z 28 zwycięstw w Pucharze Świata, Justyna jedynie dwa odniosła w biegach techniką dowolną. W tym sezonie nasza Królowa Narta ma dodatkowo problemy z piszczelami, co utrudnia bieg "łyżwą".

Już na pierwszym pomiarze czasu Kowalczyk traciła do liderki Pucharu Świata aż 19 sekund. Później nasza biega nieco przyspieszyła, ale i tak była daleko w tyle - na czwartym pomiarze była osiemnasta, a na piątym (11.5 km) trzynasta.