Sport   »   Aktualności   »   Boks: Jackiewicz i Włodarczyk najlepsi w Ełku

Aktualności

rss

Boks: Jackiewicz i Włodarczyk najlepsi w Ełku

2009.11.28//  S. Kozak
Wczorajsza gala Wojak Boxing Night przyniosła tryumf Rafałowi Jackiewiczowi i Krzysztofowi Włodarczykowi. „Wojownik” Jackiewicz dobrze wykorzystał życiową szansę. Dzięki wygranej, w przyszłym roku zawalczy o tytuł mistrza świata wagi półśredniej federacji IBF.
Rafał Jackiewicz Rafał Jackiewicz...
Rafał Jackiewicz ...po walce
Rafał Jackiewicz i Delvin Rodriguez Jackiewicz i Rodriguez

Walka Rafała Jackiewicza z Delvinem Rodriguezem była bokserskim majstersztykiem. Szybkie tempo, niespodziewane zmiany sytuacji i precyzyjne ciosy. Widzowie mieli co podziwiać.

Pierwsze dwie rundy należały do polskiego „Wojownika”. Unikał ciosów rywala, ale swoje ataki przeprowadzał pomyślnie. Rodriguez w trzeciej i czwartej odsłonie wyrównał walkę.

Piata rudna zakończyła się odrobinę za wcześnie dla Jackiewicza, który był bliski znokautowania przeciwnika. Gong uratował Rodrigueza. Dominikańczyk w szóstej rundzie odpłacił Jackiewiczowi za wcześniejsze akcje. Prawy prosty posłał Polaka na liny, gdzie otrzymał jeszcze kilka mocnych uderzeń. Opadł na matę i gdy sędzia doliczył już do ośmiu, z trudem złapał równowagę i wytrzymał 90 sekund do gongu.
Rafał Jackiewicz
Rafał Jackiewicz Rafał Jackiewicz
Rafał Jackiewicz

Chwila przerwy wystarczyła na regenerację i w kolejnych odsłonach znowu Jackiewicz był lepszy. Ostatnia runda była zaciętym pojedynkiem - widowiskiem, w którym ciężko wskazać lepszego zawodnika.

Decyzja sędziów była jednogłośna. Rafał Jackiewicz zwyciężył (116-112, 115-112, 116-112) i to on będzie walczył o tytuł mistrza świata IBF w wadze półśredniej.
Przeczytaj także: Walka Stulecia - Adamek vs. Gołota » Przed starciem Jackiewicza odbyła się walka Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka z Bułgarem Konstantinem Semerdiewem. Od początku spotkania wyraźna była przewaga Diablo. O 9 lat starszy rywal w piątej rundzie padł nawet na deski, ale zebrał siły i twardo stał na ringu do końca ośmiorundowego pojedynku.  
Rafał Jackiewicz Rafał Jackiewicz
Rafał Jackiewicz
Krzysztof Diablo Włodarczyk Krzysztof Diablo Włodarczyk

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Boks: Jackiewicz i Włodarczyk najlepsi w Ełku

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Boks: Jackiewicz i Włodarczyk najlepsi w Ełku