Sport   »   Piłka nożna   »   Boruc złamał dwa palce w derbach Glasgow

Boruc złamał dwa palce w derbach Glasgow

2010.05.05//  S. Kozak
Dwa zespoły Glasgow stanęły naprzeciw siebie, a lepszym od Rangers okazał się zespół Artura Boruca – Celtic (2:1). Niestety Polak w spotkaniu złamał dwa palce, a jego miejsce w bramce musiał zająć Łukasz Załuska.
Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w 53. minucie starcia, w czasie obrony strzału Millera. Akcję tą „The Guardian” mianował najlepszą akcją spotkania.
Artur Boruc Artur Boruc

Celtic przewagę gola miał już od 8. minuty. W 43. Rangersi zremisowali, ale po chwili ponownie Celtic był na prowadzeniu. W drugiej połowie bramek zabrakło.

Celtic mimo zwycięstwa nie liczy się w rywalizacji o mistrzostwo Szkocji.