Borussia Dortmund awansowała do półfinału Pucharu Niemiec

2015.04.08//  P. Rączka
W ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec piłkarze Borussii Dortmund pokonali po dogrywce 3:2 TSG 1899 Hoffenheim i awansowali do dalszej fazy rozgrywek. Na murawie mogliśmy oglądać dwóch naszych rodaków – Jakuba Błaszczykowskiego i Eugena Polańskiego. Znacznie lepiej zaprezentował się ten pierwszy, który był bardzo aktywny i zanotował jedną asystę. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a kibice obu drużyn mogli emocjonować się nią od pierwszego gwizdka arbitra.
Gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie, a na listę strzelców wpisał się Subotić. Do przerwy wynik uległ zmianie na korzyść przeciwników, którzy po trafieniu Vollanda i Firmino objęli prowadzenie. Przed upływem godziny gry zdołał wyrównać Aubameyang, a bramkę na wagę awansu w 107. minucie zdobył ładnym uderzeniem z dystansu Kehl.