Borussia Dortmund pokonała Legię Warszawa. Gol Roberta Lewandowskiego

2012.07.29//  P. Rączka
Borussia Dortmund pokonała 1:0 Legię Warszawa w towarzyskim meczu rozgrywanym na Pepsi Arena. Bohaterem spotkania został Robert Lewandowski, który - jak się okazało po końcowym gwizdku - zdobył jedyną bramkę w tym meczu. Reprezentant Polski wykorzystał błąd Sulera i już w czwartej minucie zdołał otworzyć wynik. W pierwszym składzie mistrza Niemiec pojawiło się trzech naszych rodaków - oprócz strzelca gola, także Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.
Zdobywcy Pucharu Polski mieli spore problemy z przedostaniem się pod bramkę Weidenfeller. W pierwszej połowie podopieczni Jana Urbana stworzyli tylko jedną dobrą okazję na wyrównanie, ale zmarnował ją Janusz Gol. Druga odsłona nie była już tak ciekawa, bowiem Jurgen Klopp wymienił cały skład wpuszczając młodzież. Poczynania gospodarzy nie rozruszał nawet Miroslav Radović i Danijel Ljuboja, którzy weszli na drugie 45 minut.

Legia: Kuciak (61. Skaba) - Rzeźniczak, Żewłakow (46. Jędrzejczyk), Suler (46. Astiz),  Wawrzyniak - Łukasik (46. Vrdoljak), Furman (67. Kopczyński), Gol (46. Radović), Kosecki (46. Kucharczyk), Żyro (78. Żurek) - Saganowski (46. Ljuboja)
Borussia: Weidenfeller - Piszczek (46. Kirch), Kehl (46. Schmelzer), Hummels (46. Gunter), Santana (46. Subotić) - Gundogan (46. Amini), Błaszczykowski (46. Bittencourt), Grosskreutz (46. Leitner), Loewe (46. Bender), Reus (46. Schieber)- Lewandowski (46. Perisić)