Borussia Dortmund pokonała Werder Brema, dobry mecz Lewandowskiego

2011.10.15//  P. Rączka
Mistrzowie Niemiec wygrali wyjazdowe spotkanie 0:2 z Werderem Brema, w ramach 9. kolejki Bundesligi. Dla zawodników Thomasa Schaafa, była to pierwsza porażka w tym sezonie na własnym stadionie. W pierwszym składzie jeżeli chodzi o Polaków w Borussii, od pierwszych minut pojawił się tylko na boisku Robert Lewandowski. Kuba Błaszczykowski usiadł na ławce, a Łukasz Piszczek z powodu urazu nie znalazł się w meczowym składzie. Pierwsza bramka dla gości padła w 42. minucie, a jej autorem był Ivan Perisic. Mały udział przy golu miał napastnik reprezentacji Polski, który wywalczył chwilę wcześniej piłkę.
Zaraz na początku drugiej połowy Borussia musiała zacząć grać w osłabieniu, bowiem drugą żółtą kartkę dostał autor pierwszego gola. Wynik w 71. minucie podwyższył Owomoyela, który zastępował w tym meczu Piszczka. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Dortmundu zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli. Dziś i jutro zostaną rozegrane pozostałe mecze 9. kolejki Bundesligi.